Вартість навчання

Інформація актуальна вступникам на 2022 рік

Пам`ятка для Замовника освітньої послуги-навчання студента за кошти фізичних, юридичних осіб для одержання податкової знижки за звітний рік

Громадяни України, які отримують офіційну заробітну плату і оплачують навчання, згідно з Податковим кодексом, можуть повернути собі частину грошей у вигляді податкової знижки.

Податкова знижка  – це витрати платника податків, пов`язані з придбанням товарів (робіт, послуг), на суму яких дозволено зменшити його річний оподатковуваний дохід.

Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту, отриману в 2019 календарному році, можна до 31 грудня 2020 року включно.

Податкову знижку може отримати громадянин України з офіційно підтвердженим доходом, який оплачує фахову передвищу або вищу освіту за себе або не працюючого члена сім`ї першого ступеня споріднення.

Оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток, з якого сплачує податки) або його член сім`ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

 Витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Приватним підприємцям податкова знижка не надається.

Відшкодування розповсюджується лише на послуги вітчизняних закладів освіти та не враховує оплату додаткових курсів чи навчання на військовій кафедрі. При цьому обов`язково потрібно слідкувати за тим, щоб у квитанції про сплату за навчання були вказані дані саме тієї особи, яка уклала договір із закладом освіти і яка буде отримувати податкову пільгу.

Для оформлення податкової знижки звертатися до податкової інспекції за місцем проживання.

Оформленням податкової знижки краще займатися тому, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату, оскільки розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але разом із цим не може перевищувати 18% від них.

Почати оформлення відповідних документів і подавати заяву в податкову інспекцію можна з січня місяця року, наступного за звітним календарним роком.

За отриманням відшкодування (податкової знижки) за видатками на освіту Замовнику необхідно звертатись до податкової інспекції щороку протягом усього періоду навчання Студента у закладі вищої освіти.

Особливості розрахунку покажемо на прикладі.

  1. Якщо середньомісячний заробіток Замовника складає 7000грн, то сума заробітної плати за рік дорівнюватиме:
    • 7000×12=84000грн.
  2. На цю суму річного заробітку буде нараховано податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 18%, тобто
    • 84000×0,18=15120грн.
  3. Вартість навчання Студента за рік складе 10500грн, то сума доходу, на яку буде нарахована податкова знижка складе:
    • 84000-10500=73500грн.
  4. Сума ПДФО нарахованого на дохід Замовника, визначений у пункті 3, складе:
    • 73500×0,18=13230грн.
  5. Розмір податкової знижки за рік дорівнюватиме:
    • 15120-13230=1890грн.

У кожного розмір податкової пільги, на яку він претендує, буде різнитися. Проте, незалежно від суми, не варто ігнорувати свої права. 

Документи для отримання податкової знижки на навчання

  1. Копія паспорта Замовника.
  2. Копія паспорта Студента.
  3. Копія документа, що підтверджує ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття вищої освіти члена сім`ї першого ступеня споріднення): свідоцтво про народження або свідоцтво про шлюб.
  4. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера Замовника.
  5. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера Студента.
  6. Копія договору з навчальним закладом.
  7. Довідка з навчального закладу про те, що Студент дійсно навчається у даному закладі вищої освіти з посиланням про кількість місяців навчання у звітному календарному році.
  8. Розрахункові документи (копії: квитанцій, фіскальних або товарних чеків, прибуткових касових ордерів, квитанцій термінала (податківці приймають їх як підтвердження оплати за навчання за звітний календарний (з 01 січня до 31 грудня) рік).
  9. Довідка про заробітну плату, де буде вказана сума нарахованої зарплати, сума соціального внеску та сума податку на доходи фізичних осіб щомісячно та загальною сумою за календарний рік.
  10. Декларація про доходи.
  11. Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.
  12. Довідка з банку, який обслуговує Замовника, про реквізити банківського рахунку для перерахування коштів: отримувач, найменування банку, МФО, ЄДРПОУ, призначення платежу (і тільки за даними цієї довідки внести відповідну інформацію у заяву).
  13. Мати при собі (можна придбати завчасно) бланк  для оформлення податкового кредиту.

Примітки.

  1. Головне правило спілкування з юридичними особами – ніякого усного звернення, тільки у письмовому вигляді.
  2. При особистому зверненні:
    • Складіть заяву у двох примірниках за зразком (додається до даної Пам`ятки): один для податкової інспекції, другий – для Вас.
    • Обов`язково вимагайте, щоб Ваш примірник заяви підписали і поставили на ньому дату прийому та штамп (печатку) організації.
    • Якщо до своєї заяви Ви докладаєте додаткові документи, то в кінці заяви складіть їх перелік із назвою кожного документа і кількістю аркушів.
  3. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» відповідь на заяву повинна бути надана протягом одного місяця (ст. 20) у випадку, коли будуть зауваження до документів.
  4. У разі відсутності зауважень, сума компенсації має надійти на вказаний рахунок протягом 60 днів.
  5. Пам`ятайте, якщо Ви не скористалися правом на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступний податковий (календарний) рік не переноситься! 
  6. Зауважте! Вартість навчання включається до податкової знижки, якщо виконані усі умови п.п.166.3.3 Податкового кодексу України. (Законом України від 03.07.2018р. №2477 -VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» в новій редакції викладений п.п.166.3.3 Податкового кодексу України  від 02.12.2010 №2755-VI, що відповідає за надання фізичним особам податкової знижки на навчання (Зміни набули чинності з 28.07.2018р.).

Отже, платимо правильно!