Виховна робота

Шульган Олена Віталіївна – заступник директора з виховної роботи

Пріоритетними напрямками виховної роботи Відокремленого структурного підрозділу «Ковельський промислово-економічний фаховий коледж Луцького національного технічного університету» є забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та соціальних вимог, зміцнення й розвиток виховних функцій закладу, посилення ролі сім’ї у вихованні молоді, збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості.

В жорстоких реаліях воєнного стану в Україні перед освітянами стоїть
важливе завдання – об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав та свобод, оволодіння дітьми універсальними цінностями та моделями поведінки, які складають основу світової культури.

Основні напрямки виховання у коледжі визначені відповідно до Конституції України, Закону України «Про фахову передвищу освіту», «Концепції Державної цільової та соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, схваленої  розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 1233-р., Методичних рекомендацій МОН України щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 навчальному році.

IMG_0646

Зображення 1 з 22

Метою виховної роботи є створення безпечного освітнього середовища та умов для самореалізації особистості. Орієнтація здобувачів освіти на пріоритетність загальнолюдських цінностей життя і здоров’я, утвердження здорового способу життя як необхідної умови саморозвитку та самовдосконалення особистості. Для реалізації поставленої мети у коледжі створені усі необхідні умови: бібліотека з читальним залом та книгосховищем; спортивна база (спортзал, зал атлетичної гімнастики, футбольне поле, гімнастичне містечко, спортивні майданчики); актова зала на 242 місця; їдальня на 120 місць. Діють гуртки художньої самодіяльності, студентські клуби за інтересами, спортивні секції з волейболу, футболу, баскетболу, настільного тенісу.

Відповідно до Методичних рекомендацій МОН України щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 навчальному році (МОН №1/9-105-22 від 10.08.2022 р.) виділено наступні напрямки виховної роботи:

національно-патріотичне виховання – це формування національної свідомості і відповідальності за долю України. Головною метою національно – патріотичного виховання є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків; виховання любові до рідної землі, її історії, відновлення і збереження історичної пам’яті; виховання бережливого ставлення до національного багатства країни, мови, культури. Мета національно-патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань: утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань; виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки; підвищення престижу військової служби.

безпечне освітнє середовище. Згідно із Законом України від 15.07.2021 № 1658-IX визначено зміст поняття безпечне освітнє середовище, як сукупність умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної, майнової та/або моральної шкоди. У коледжі передбачено систему заходів із дотримання вимог санітарних, протипожежних норм і правил, законодавства щодо кібербезпеки; передбачено шляхи попередження фізичного та/або психологічного насильства, експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, приниження честі, гідності, ділової репутації (зокрема шляхом булінгу (цькування), поширення неправдивих відомостей тощо); заходи, які унеможливлюють вживання на території та в приміщеннях закладу освіти алкогольних напоїв, тютюнових виробів, наркотичних засобів, психотропних речовин.

художньо-естетичне виховання – розвиток пізнавального інтересу, творчої активності; розвиток естетичних потреб і почуттів, художніх здібностей і творчої діяльності; вироблення умінь примножувати культурно-мистецькі надбання народу, відчувати і відстоювати прекрасне у повсякденному житті.

фізичне виховання та утвердження здорового способу життя – виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя; формування знань і навичок фізичної культури в житті людини; забезпечення повноцінного фізичного розвитку, протидія та запобігання негативним звичкам, профілактика захворювань; створення умов для активного відпочинку студентів.

Нормативні документи з виховної роботи