О дивна квітка України, зів’яла ти на чужині

6 листопада 2019 р.   в читальному залі бібліотеки КПЕК ЛНТУ відбувся захід-бенефіс української жінки «Наша квітка», який підготували Телючик Неля Михайлівна  завідувач  бібліотеки, Мелещук Людмила Віталіївна викладач комп’ютерних дисциплін та студенти групи 126 спеціальності «Комп’ютерні науки».

Квітка Цісик – відома американка з українською душею. Виконавиця опери, блюзу та народних українських пісень, на яку чекала справжня американська слава. Народилась Квітка в сім’ї українських емігрантів, тому мріяла проїхатись Україною з концертним туром, але так і не встигла. Не доживши 5 днів до свого 45-річчя співачка померла від раку молочної залози.

Її не показували по телевізору,  навряд чи можна було побачити її фото надрукованим у якомусь престижному журналі чи газеті. Тільки по українському радіо час від часу звучав її ніжний, таємничий, проникливий голос.

Пісня Квітки Цісик ніколи не підсилювалася за допомогою могутньої техніки, не супроводжувалася оглушливим оркестром, не демонструвалася під фонограму. Вона лилася з душі, котра через океани тягнулася до історичної батьківщини.

Судячи з імені, співачка, напевно, походила з Карпат чи Прикарпаття, бо саме там жінкам нерідко дають такі поетичні імена – Квітка, Зірка, Ружана…

Квітка Цісик прожила все життя у США, та, слухаючи її пісні, переконуємося, як сильно вона любила Україну. Її голос викликає бурю емоцій та пронизує до глибини душі. Її творчість вкотре доводить, наскільки багата наша культура і заставляє гордитись словами “я – українець”.

Ведучі заходу Гаврилейко Назарій і Оніщук Яна, Ковальчук Роман і Поліщук Вікторія, а також Судник Роман та Веніславська Софія розповіли про життя видатної естрадної співачки, її велику любов до своєї далекої батьківщини, звідки походять її батьки.

Захоплюючу історію про Форда, де Квітка Цісик протягом багатьох років була єдиним рекламним голосом його автомобільної корпорації «Форд Моторс» розповів  Царук Максим.

Про захоплюючу екскурсію до Львова, де студенти відвідали єдиний в Україні музей Квітки Цісик, який знаходиться у школі №54 розказали  Горніч Антон та Строчук Владислав.

Вірші щиро декламували:  Марія Симонік «Пісня весняної Квітки» Тетяни Чорновіл; Катя Борисюк «Чарівна Квітка» Галини Фітель та Євгенія Муха, яка на заході виконала роль театральної Квітки Цісик, що мріяла про Україну, сердечно передала стан душі співачки у вірші  «Я – Квітка» Тоні Білоус (Бельгія.)

Також на заході були присутні діти, які захоплюються українською піснею. Звучала пісня  «Гуцулка Ксеня» у виконанні Жені Мелещука. 

Тріо дівчат Віка, Яна та Софія акапельно виконали жартівливу пісню «Комарик» і своїм співом зачарували всіх присутніх.

Захід супроводжувався переглядом фото та відеороликів, серед яких мав місце фрагмент єдиного відеоінтерв’ю із Квіткою Цісик.

На нашому заході були присутні гості запрошені зі шкіл міста, центральної районної бібліотеки, редакції газети «Вісті Ковельщини», батьки студентів коледжу. Дуже приємно, що захід відвідав поет, краєзнавець, журналіст Анатолій Семенюк – людина великої енергії та життєдіяльності у м. Ковелі.

Варто відмітити, що це був не просто захід про творчість американської співачки українського  походження Квітки Цісик – це був бенефіс жінці, яка популяризувала українську пісню у світі.

В очах гостей бриніли сльози, коли в читальному залі на осінньому листі закружляли пари (Усик Юра – Веніславська Софія, Мельничук Максим – Оніщук Яна) у вальсі під ніжний, витончений спів Квітки Цісик «Місто спить». Танець злився з піснею і потонув у бурхливих вдячних оплесках глядачів.  


Календар подій

Червень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Погода

Корисні посилання